Jak przyrządzić zdrowy obiad?

Czy wiesz, jak ważne jest zwracanie uwagi na to, jak na co dzień się odżywiasz? To, co trafia do Twojego organizmu, ma na jego funkcjonowanie kluczowy wpływ. Nie bez powodu przecież popularne jest powiedzenie, że „jesteś tym, co jesz„. Jest w nim 100% prawdy –  sposób, w jaki się odżywiasz wpływa na to, jak się czujesz, jak wygląda Twoja serca, sylwetka, włosy, ile masz energii na co dzień i jak radzisz sobie ze stresem czy nauką .
Jeśli chcesz wprowadzić do swojego życia więcej zdrowego jedzenia, naucz się przygotowywać zdrowe posiłki!

Czemu obiad jest tak ważny w naszym codziennym menu?

Obiad to trzeci posiłek w ciągu dnia, zaraz po śniadaniu i drugim śniadaniu.  Mówi się, że powinien on być najbardziej kaloryczny ze wszystkich, jednak nie mogą być to tak zwane „puste” kalorie. 

Zdrowy obiad jest podstawą naszego codziennego funkcjonowania, dlatego warto wiedzieć, jak przygotować taki posiłek nie tylko dla siebie, ale także swojej rodziny.
Obiad da Ci siłę na dalsze działanie, dostarczy energii do pracy czy nauki. To także czas w ciągu dnia, kiedy bliskie osoby zbierają się razem i spędzają wspólnie czas przy posiłku. Zadbaj więc o to, aby jego jakość była jak najlepsza! W dalszej części poznasz kilka sekretów, które pomogą Ci przygotować zdrowy obiad, nawet jeśli do tej pory ze zdrowym odżywianiem Twoja kuchnia nie miała dużo wspólnego…

Jak przyrządzić zdrowy obiad?

Przygotowanie zdrowego obiadu może wydawać się dużym wyzwaniem dla osób, które do tej pory nie zwracały większej uwagi na to, co ląduje na ich talerzu.

Jednak wbrew pozorom trzymanie się kilku zasad przyrządzania zdrowych posiłków może skutecznie ułatwić nam ugotowanie takiego obiadu.

Jakie to zasady?

  • Zastąp olej do smażenia oliwą lub masłem, które są mniej kaloryczne .
  • Zamiast gotowych, przetworzonych dań, staraj się robić wszystko samodzielnie z poszczególnych składników.
  • Ogranicz spożycie soli – ta nie jest wcale zdrowa dla naszego organizmu.
  • Dużo owoców i warzyw to podstawa! Przy obiedzie możesz eksperymentować ze smakami i kolorami.
  • Niech ryby częściej goszczą na Twoim stole – są bogate w cenne składniki odżywcze.
  • Kasza i ryż powinny stać się podstawą Twoich posiłków, jednak nie zapomnij o ziemniakach

Przygotowanie zdrowego obiadu nie musi być trudnym wyzwaniem – niech stanie się to dla Ciebie przygodą.

Szukanie i próbowanie nowych przepisów to świetny pomysł na złamanie codziennej rutyny w kuchni. Z pewnością zmianą przyzwyczajeń zaskoczysz swoją rodzinę – jesteśmy pewni, że będzie to pozytywne zaskoczenie.

 

 

Autor

  • Posiada wieloletnie doświadczenie z dziedziny marketingu. Skupia się na pracy z ludźmi i budowaniu relacji między klientami. W wolnych chwilach oddaje się sztuce, szczególnie malarstwu i fotografii.