Zakup domu – poradnik.

Zakup domu to poważna decyzja

Zdecydowanie warto dokładnie ją przemyśleć. Można wybrać dom z drugiej ręki, używany, z tradycją. Można kupić dom nowy, wybudowany, do wykończenia lub już wykończony. Możliwe jest także budowanie domu od podstaw. Zakup gotowego domu to poważna decyzja. W przypadku domu mającego kilkanaście lub więcej lat należy sprawdzić stan domu, jego dokumentację, czy nie jest na nim ustanowiona hipoteka. Szczególnie ważne są fundamenty i dach. Specjalista powinien dla nabywcy taki dom sprawdzić i wykonać tzw. operat szacunkowy – ten dokument jest nieodzowny przy zakupie domu na kredyt hipoteczny. Jest to doskonałe rozwiązanie, które sprawdza się i przekłada na mniejsze ryzyko zakupu domu obarczonego wadami oraz usterkami. Nowy dom też trzeba sprawdzić. Jeśli nabywca nie ma wiedzy i kompetencji to powinien zatrudnić specjalistę. Jakość jego działania jest naprawdę ważna, a niejedna osoba doceni to, co dobrej jakości.

Ruina będzie tańsza

Dom w kiepskim stanie będzie tańszy, ale konieczna będzie inwestycja finansowa, czyli zainwestowanie pieniędzy w solidny remont. Mogą to być środki sięgające setek tysięcy złotych. Klient powinien to przemyśleć – nie wprowadzi się do takiego domu szybko, lecz po jakimś czasie. Jest to naprawdę ważna decyzja, która ma wpływ na rok, dwa lub nawet dłużej. Lepiej nabyć dom w stanie przyzwoitym, do którego można wprowadzić się od razu. Niejedna osoba pragnie tak postąpić i dobrze się poczuć. Warto o tym pamiętać, ponieważ zakup domu jest decyzją na wiele lat. Niejedna osoba doceni własny dom, nawet jeśli będzie niewielki, ponieważ nie ma bezpośrednio sąsiadów, jest w nim cisza oraz spokój. Piękny dom to miejsce na wiele lat, dla każdego chętnego. Może być dom na wsi lub w mieście, w centrum miasta lub na jego obrzeżach. Nie ma nic lepszego od takiego domu. Doskonała jakość to coś, co sprawdza się idealnie i jest rzeczą na wiele lat, sprawą wyboru. Dom kupuje się przeważnie raz w życiu, więc lepiej nie podejmować decyzji pochopnie, skonsultować ją z rodziną oraz specjalistą znającym się na budynkach. Jest to w końcu bardzo ważna decyzja i początek nowego życia.

Autor

  • Posiada wieloletnie doświadczenie z dziedziny marketingu. Skupia się na pracy z ludźmi i budowaniu relacji między klientami. W wolnych chwilach oddaje się sztuce, szczególnie malarstwu i fotografii.

2 thoughts on “Zakup domu – poradnik.”
  1. Kupiłem dom w okazjonalnej cenie i jestem bardzo zadowolony. Ale wiadomo, na zakupach trzeba się znać.

  2. Zakup domu to decyzja na lata. Lepiej nie pchać się w problemy. Przy zakupie należy dobrze obejrzeć mieszkanie i dobrze się zastanowić.

Comments are closed.