Zarabianie na kryptowalutach

Kryptowaluty czyli w skrócie rzecz ujmując wirtualne waluty internetowe napisane w kodzie programistycznym w ostatnich miesiącach mają swój najlepszy czas. Wielu sceptyków, głosiło ich rychły upadek jednak kryptowaluty dalej istnieją, zyskują nowych inwestorów i co raz bardziej się rozwijają. Pierwsza i największa kryptowaluta czyli Bitcoin w ostatnich tygodniach bije swoje rekordy wyceny, za jednego Bitcoina trzeba zapłacić koło 250 tysięcy złotych. Mniejsze kryptowaluty nie są aż tak wysoko wycenione jednak większość dobrych, solidnych projektów notuje pokaźne wzrosty. Wielu ludzi się zastanawia jak na tym zarobić i skubnąć trochę krypto tortu. Nie jest to łatwe zadanie, ale jest kilka sposobów na zarobek w tej branży.

Inwestycja w kryptowaluty

Ten sposób jest najprostszy pod względem wejścia, ale też najtrudniejszy w kwestii zarobku. Pieniądze które mamy na inwestycje wpłacamy na giełdę i kupujemy interesujące nas kryptowaluty. Technicznie jest to oczywiście bardzo proste, jednak kupić dobry projekt na którym zarobimy już niekoniecznie. Aktualnie trwa hossa, czyli większość projektów idzie w górę, wiele z nich jest przeszacowanych przez co możliwe są korekty i rychłe spadki. Musimy się zastanowić czy chcemy inwestować krótko czy długo terminowo. Jeżeli te pierwsze to musimy szukać ciekawych i rozwojowych projektów. Czeka nas wiele czytania o projektach, o tym kto za tym stoi i jakie ma plany. Kryptowaluty to mały rynek tutaj czasem drobna informacja może zatrzęść rynkiem. Polecam często być w sieci, śledzić newsy, wykresy i różnego rodzaju analizy. Jeżeli chcemy inwestować długoterminowo to sytuacja jest o tyle łatwiejsza, że jak mamy spadki to po prostu dokupujemy daną kryptowalute i uśredniamy jej cenę. Historia pokazuje, że w długim okresie czasu zawsze są wzrosty. Oczywiście ryzyko jest, ale dużo mniejsze niż przy graniu krótkoterminowo.

Zostań górnikiem

Kryptowaluty pozwalają być górnikiem, ale nie takim którego znasz z kopalni. Mając trochę gotówki możesz kupić koparkę do kopania kryptowalut, są to mocne komputery oparte głównie na kartach graficznych i twoim prądzie. I w sumie to tyle włączasz i wszystko działa automatycznie, a ty dostajesz jakieś kryptowaluty. Musisz dobrze przeliczyć ceny i stopę zwrotu takiej koparki. Do tego istnieje ryzyko podwyżki prądu, spadku cen kryptowalut bądź zepsucie się sprzętu. Jednak jest to dość bezpieczne. Na koniec zawsze możesz sprzedać taką koparkę i wtedy zwróci się duża część inwestycji. W internecie jest wiele informacji na ten temat.

Autor

  • Posiada wieloletnie doświadczenie z dziedziny marketingu. Skupia się na pracy z ludźmi i budowaniu relacji między klientami. W wolnych chwilach oddaje się sztuce, szczególnie malarstwu i fotografii.

2 thoughts on “Zarabianie na kryptowalutach”
  1. Lubisz ryzyko? To z pewnością polubisz też kryptowaluty, ich cena zmienia się z dnia na dzień. Można dużo zyskać, można dużo stracić, kto wie.

  2. W krypto zainwestowałem lub kilka lat temu i opłaciło się. Teraz moje środki są warto 10 razy więcej. Jeśli nie masz kasy na króla kryptowalut, to zawsze możesz zainteresować się altcoinami.

Comments are closed.