Zdrowa praca z biurkiem elektrycznym

Rozwój technologi pozwala nam korzystać z ulepszonych akcesorii oraz bezpiecznych i wygodniejszych rozwiązań podczas nauki czy pracy.  Prawidłowa postawa, odpowiednie dbanie o kręgosłup i kształtowanie zdrowych nawyków jest podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu. 

Nowością w branży mebli i biurek są biurka elektryczne.

Dla uczniów, studentów oraz mnóstwa osób pracujących w pozycji siedzącej jest to przełomowe udogodnienie. Pracując umysłowo, w administracji, edukacji czy innych instytucjach, spędzamy przy stołach lub ławkach kilkadziesiąt godzin tygodniowo. Bardzo uciążliwa jest praca z blatem na niedostosowanej wysokości. Pochylamy się wtedy, uginamy. Tworząca się nienaturalna krzywizna kręgosłupa z pewnością przyczyni się do uciążliwego bólu w przyszłości i ograniczeń ruchowych.

Biurka elektryczne dają możliwość wygodnej pracy. Siedząc przy takim biurku, którego blat jest dostosowany do naszego wzrostu i wysokości krzesła, minimalizujemy ryzyko bolesnych dolegliwości i skrzywionej postawy. Kiedy coś piszemy lub czytamy, kierujemy głowę w dół lub przed siebie. Zachowując odpowiednią odległość oczu od monitora czy książki, nie wysilamy wzroku.

Dzięki takiemu zmechanizowanemu biurku  możemy również pracować na stojąco. Kiedy stoimy, obciążamy kręgosłup w stu procentach. Dodatkowo wykonując jakieś czynności rękami, często szybko poczujemy ból w odcinku szyjnym czy lędźwiowym. Im wyżej ustawimy blat – nasze miejsce pracy, tym wygodniej nam będzie. Zmianę odczuwamy od razu.

 

Korzystanie z biurka elektrycznego pozwala na pracę na blacie o różnej wysokości.

Zgodnie z wszędzie panującą opinią, że lepiej zapobiegać niż leczyć, powinniśmy zwracać większą uwagę na to, w jakiej pozycji spędzamy większość dnia. Mnóstwo się mówi o gimnastyce, uprawianiu sportu czy przebywaniu na świeżym powietrzu, zapominając o budowaniu prawidłowych nawyków podczas pracy czy nauki. Wykonując swoje obowiązki, pracując umysłowo, przyjmujemy jednakową pozycje na dłuższy czas. Przyjmując prawidłową i  wygodną pozycję eliminujemy przykre dolegliwości jak ból, mrowienie czy  nieestetyczny wygląd  naszej postawy w przyszłym czasie.

Autor

  • Posiada wieloletnie doświadczenie z dziedziny marketingu. Skupia się na pracy z ludźmi i budowaniu relacji między klientami. W wolnych chwilach oddaje się sztuce, szczególnie malarstwu i fotografii.

2 thoughts on “Zdrowa praca z biurkiem elektrycznym”
  1. Czy dobrym wyjściem jest zakup biurka elektrycznego? Zdecydowanie tak. Korzyści odniosą nie tylko gracze, ale i inni ludzie spędzający sporo czasu przed komputerem.

  2. Elektryczne biurka to prawdziwa nowość, ale już zdążyły podbić rynek. Moim zdaniem zdecydowanie warto kupić takie biurko dla wygody i zdrowia.

Comments are closed.